Криза першого року життя: що це і як її пройти ?
Зовсім не означає, що криза прийде з гостями на перші іменини. Це може статися трохи раніше або пізніше. Але ви його ні в якому разі не пропустите. Різко з милого усміхненого карапуза ваш малюк перетворюється на примхливого і скандального чоловічка. І спроби батьків встановити причину таких примх терплять фіаско. Раптом малюкові перестають подобатись улюблені страви і заняття. Наприклад, збори на вулицю стають схожі на битву. Та й в пісочниці, ваш малюк сидить окремо, жорстко охороняючи свою територію і іграшки від сторонніх. А якщо хто ризикне зазіхнути на його власність, може навіть заробити лопаткою по голові.
Справа вся в тому, що за дуже маленькі терміни дитина перетворюється з об'єкта в суб'єкт діяльності. Ще кілька місяців тому його годували, носили, одягали, а тепер він сам вміє переміщатися, маніпулювати предметами у нього з'являються свої бажання і погляди на речі.
Батькам можна порадити наступне:
  • Виділіть територію, де дитина може діяти самостійно. Наприклад, свій ящик на кухні, заповнений предметами, з якими юний експериментатор може вільно і без ризику маніпулювати (гризти, кидати, трясти і т.п.). Такі «місця волі» варто розмістити по всьому будинку. Таким чином, у дитини з'явиться свій простір. А у батьків - альтернатива постійному «не можна».
  • Поряд зі своїм простором, де все можна у дитини має сформуватися чітке уявлення про те чого не можна. Адже разом з вивченням оточуючих предметів, малюк так само вивчає кордони батьківського терпіння. Тому варто чітко встановити їх і не порушувати, навіть якщо пролито десять літрів сліз.
  • Дуже важливий момент - це дотримання режиму дня. Регулярність повторення одних і тих же подій дає малюку відчуття безпеки.
Якщо дорослі будуть діяти правильно і злагоджено, то перша криза триватиме не більше місяця.
Картинки по запросу криза 1 року життя

Комментарии