Криза сьомого року життя

Особливо театральних вистав нема в арсеналі цієї кризи. Але батьки раптом можуть помітити, що їхня дитина переживає без видимих ​​причин або постійно щось приховує. Може це школа впливає так? Що відбувається насправді?
У цей період малюк починає оцінювати себе зовсім по-іншому, у нього з'являються серйозні амбіції. Через невдало виконане завдання він може серйозно засмутитися і навіть стукнути себе по голові. Хоча раніше на такі дрібниці дитя просто не звертало уваги і відносилося до себе більш доброзичливо і поблажливо. І якщо ви намагаєтеся перевести подібну невдачу в жарт, то зустрічаєте не розуміння. Потерпілий фіаско йде в сою кімнату, демонстративно ляскаючи дверима, і не йде на переговори. Колись відкритий і балакучий малюк, який втомлював вас розповідями до найдрібніших подробиць тепер багато, і важливе замовчує. На питання «Чому не розповів про бійку з однокласником?», Відповідає, що просто забув. І тоді батьки починають тривожитися про те, що можливо дитина просто перестала їм довіряти. Малюк відмовляється виконувати доручення і, навіть повсякденні дії просто так. На все вимагає пояснення, чому це потрібно. Миття рук перед їжею перетворюється в лекцію з гігієни. Почався час експериментів. І звичайний похід у ванну може перетворитися в перевірку на протистояння води і перешкод з стаканчика і зубних щіток. Звичайна фраза про те, що потрібно їсти кашу, щоб бути сильним перетворюється в дослідження. Чому ж тато їсть бутерброди і зовсім не виглядає кволим? Так перевіряється будь-яка теорія. І батькам варто знайти переконливі аргументи, якщо вони хочуть підтвердити або спростувати будь-яку з них.
У цьому віці дитина починає оцінювати свої дії на основі думки оточуючих, часто нехтуючи своєю власною. У цьому є свої плюси і мінуси. Плюс в тому, що таким чином малюк вчиться адаптуватися в суспільстві. Але негативним є той факт, що дитина не може і кроку ступити без схвалення оточуючих.
Щоб полегшити цей етап процесу дорослішання дорослим слід:
  • Встановити чіткі критерії оцінки діяльності. Наприклад, красиво написано - це коли схоже на зразок в прописах.
  • Навчіть свого школяра цінувати свої індивідуальні особливості і оцінювати їх як плюси, не дивлячись на думку оточуючих. Повільність, наприклад - це ознака вдумливості, а квапливість показує хорошу швидкість реакції, впертість - ознака завзятості. З дитиною обов'язково потрібно обговорити, за яких умов її особливості допоможуть їй вигідно відрізнятися на тлі інших. І навпаки, коли ці якості їй заважають.
  • Вчіть малюка знаходити позитивні і негативні сторони будь-якого явища. Це покаже йому світ у фарбах, а не чорно-біле кіно. Дитина навчиться відповідати аргументами на будь-яку критику, а не криками і бійкою.

Комментарии